Szukaj
Close this search box.

Nieoceniony miód wielokwiatowy

Prawdziwy bukiet smaków, czyli miód wielokwiatowy pełen drobnoziarnistej, gęstej słodyczy. Nieoceniony w kuchni, króluje jako dodatek do herbat, śniadań, przekąsek czy wypieków. Żaden miodownik nie może obyć się bez miodu wielokwiatowego. Każda łyżka jest jak prawdziwy powrót do przeszłości – czasów dzieciństwa. Co ważne, każdy słoik miodu wielokwiatowego jest jedyny w swoim rodzaju. Swoją niepowtarzalność zawdzięcza zależności od pory zbiorów oraz kwiatów kwitnących w danej okolicy.

Interesujący jest nie tylko skład miodu wielokwiatowego, ale również jego pozyskiwanie. Otóż, aby powstał miód wielokwiatowy potrzeba większej liczby gatunków roślin niż w przypadku miodów akacjowych, gryczanych czy lipowych. To właśnie czyni miód wielokwiatowy tak wyjątkowym i niepowtarzalnym na tle innych wyrobów. Będąc prawdziwym królem smaku i jednym z najpopularniejszych miodów wśród konsumentów.

Miód Wielokwiatowy płynny 1,3kg
Miód Wielokwiatowy płynny 1kg

Właściwości miodu wielokwiatowego

Miód wielokwiatowy to nie tylko ogromna różnorodność pyłków kwiatowych, ale również właściwości, będących nieocenionymi dla zdrowia naszego organizmu. Miód wielokwiatowy pod kątem działań prozdrowotnych cechuje m.in.:

  • jest polecany w chorobach alergicznych dróg oddechowych,
  • zawarte w miodzie wielokwiatowym cukry proste, dzięki łatwej przyswajalności przez organizm są cennym źródłem energii dla mięśnia sercowego, dzięki czemu pomaga w chorobach serca i naczyń krwionośnych,
  • jest cennym produktem odżywczym i regenerującym w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego organizmu,
  • spożywany regularnie wzmacnia odporność,
  • wspomaga działanie układu pokarmowego

Co ważne, miód wielokwiatowy poza wieloma cennymi właściwościami, idealnie nada się również dla dzieci, będąc uzupełnieniem ich zdrowej diety. Szczególnie, że w swoim bogatym składzie zawiera ważne witaminy i minerały, jak choćby: witaminy z grup A oraz C czy  B12, B6 i B2 oraz i żelazo, magnez, fosfor, potas, molibden oraz wapń, mający zbawienne działanie dla naszych kości.

Jeśli uwielbiasz miody, miód wielokwiatowy staje się nieodłącznym elementem wielu twoich dań oraz stanie się najchętniej wybieranym dodatkiem do ciast, naleśników, owsianki czy herbat. Nie wahaj się i pozwól sobie na wielokwiatową nutę przyjemności, zamawiając jeden z poszczególnych  słoików: 1,3 kg, 1kg lub 0,5.

Udostępnij wpis

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email

Zobacz inne wpisy

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top