Szukaj
Close this search box.

Właściwości świeczek z wosku pszczelego

Świeca – Stary ul
Zestaw prezentowy-kwadrat z logo
Krople propolisowe i miód z pyłkiem – zestaw mały

Świeca z wosku pszczelego to nie tylko naturalna alternatywa dla tradycyjnych świeczek, ale również bogactwo właściwości zdrowotnych! Poza estetycznym wyglądem i pięknym, delikatnym zapachem, oferują działanie, które pozytywnie wpływa na organizm człowieka. Jak to możliwe? Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym scharakteryzujemy, czym są świece z wosku pszczelego oraz podamy ich zalety!

Czym jest świeca z wosku pszczelego?

Na samym początku warto krótko wyjaśnić czym w zasadzie są tego rodzaju świece. Zatem, jest to bezpieczna dla zdrowia alternatywa, która została wzbogacona o naturalne olejki eteryczne, które uspokajają oraz tworzą niesamowity klimat, pozwalając człowiekowi na chwilę relaksu i spokoju. Szczególnie dedykowane są alergikom, ponieważ wykazują działanie, które korzystnie wpływa na układ oddechowy, poprawiając drożność oraz gwarantując swobodne oddychanie, a jednocześnie redukując objawy alergii. Skąd takie właściwości w świecy? Tego dowiemy się w dalszej części artykułu.

Krótka charakterystyka wosku pszczelego

Wosk pszczeli to jeden z najbardziej cenionych produktów, który powstaje podczas produkcji miodu. Wykorzystywany jest do budowy plastrów miodu, oraz wytwarzany przez gruczoły woskowe zlokalizowane w odwłoku pszczół. Wosk znajduje zastosowane w wielu gałęziach przemysłu, a szczególnie w farmaceutyce i kosmetyce ze względu na naturalność i czystość biologiczną. Najczęściej wykorzystywany jest do produktów regenerujących, szczególnie szamponów czy odżywek, które dedykowane są włosom suchym, matowym i pozbawionym blasku, jak również wszelkiego rodzajów kremów i balsamów do skóry ciała i twarzy. Swoje zastosowanie znalazł dzięki właściwościom, które doskonale wygładzają, natłuszczają, nawilżają oraz zmiękczają, pozostawiając skórę odżywioną.

Wosk pszczeli składa się między innymi z estrów alkoholi, kwasów tłuszczowych, węglowodanów, barwników, minerałów oraz substancji o działaniu przeciwzapalnym, oraz antybiotycznym, takim jak chryzyna czy flawonoidy.

Warto również dodać, że ten produkt był znany i stosowany od tysięcy lat. Już w czasach starożytności, ludność Grecji, Egiptu i Mezopotamii odkryła jego drogocenne właściwości i stosowała je w celach leczenia różnego rodzaju zapaleń, jak również produkcji posążków z brązu.

Komu dedykowane są świece z wosku pszczelego?

Z niesamowitych właściwości woskowych świec może korzystać każdy, ale produkt ten jest szczególnie polecany osobom, które borykają się z różnymi schorzeniami górnych dróg oddechowych. Właściwości świec tego rodzaju są szczególne cenione przez alergików, astmatyków oraz osoby, które cierpią na problemy z zatokami. Odpalenie świecy na kilka godzin przed snem, zdecydowanie redukuje towarzyszące chorobom objawy, oczyści powietrze, usuwając z niego jednocześnie drobnoustroje, jak również ułatwi zasypianie, gwarantując lepszą jakość snu.

Jednak to nie wszystko. Jak już wspominaliśmy, świece potrafią doskonale oczyścić powietrze, dlatego dedykowane są również rodzicom małych dzieci, którzy pragną zapewnić dziecku odpowiednią atmosferę we wnętrzu. Świece z wosku pszczelego przyczyniają się do jonizacji powietrza, usuwając jednocześnie pleść, wirusy, pył oraz kusz. Co więcej, świece spalają się całkowicie bezdymowo, dzięki czemu są w pełni bezpieczne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Właściwości świec z wosku pszczelego

Na sam koniec, chcielibyśmy przedstawić krótkie podsumowanie i opisać wszystkie właściwości, jakie oferują wspomniane świece.

Zatem, zaletami jest przede wszystkim:

  • łagodzenie objawów związanych z chorobami układu górnych dróg oddechowych, chorobami płuc, astmy, kataru oraz alergii,
  • oczyszczanie powietrza z pleśni, wirusów i kurzu,
  • działanie wspierające układ krążenia oraz stabilizacja ciśnienia krwi,
  • poprawa koncentracji,
  • unieszkodliwienie działania promieniowanie elektromagnetycznego, pochodzącego między innymi z komputera, telewizora czy telefonu,
  • wyciszenie organizmu oraz redukcja stresu,
  • pomoc w zasypianiu,
  • neutralizacja zapachów ciężkich do usunięcia, między innymi dymu papierosowego,
  • ekonomiczność, bowiem świece z wosku pszczelego gwarantują dłuższe spalanie,
  • niepowtarzalny desing, każda świeca posiada swój oryginalny wygląd oraz zapach.

To już wszystkie korzyści świec tego rodzaju, o których warto wspomnieć. Zachęcamy do zakupu w celu zapewnienia sobie chwili relaksu oraz dbania o własne zdrowie!

Udostępnij wpis

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email

Zobacz inne wpisy

Miód rzepakowy z cynamonem

Własna pasieka Nie dla każdego przeznaczona jest własna pasieka i zostanie pszczelarzem. Utrzymanie hodowli to dość wymagający i czasochłonny proces. Podczas zakładania pasieki należy dobrze

Przeczytaj »
Wpisy

Drewniane skrzyneczki

Najlepszy sposób na praktyczny prezent ! Idealna podstawa na prezent urodzinowy Zamieścisz w niej ulubione prezenty dla solenizanta Hurtowo i Detalicznie sprawdzi się w sklepach

Przeczytaj »
Wpisy

Pyłek kwiatowy

Pyłek kwiatowy – najlepszy na żołądek Nie bez powodu pyłek kwiatowy określany jest mianem ambrozji bogów czy fontanny młodości. Ponieważ w jego niepozornych kuleczkach zawarte

Przeczytaj »

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top