Pyłek kwiatowy – najlepszy na żołądek

Nie bez powodu pyłek kwiatowy określany jest mianem ambrozji bogów czy fontanny młodości. Ponieważ w jego niepozornych kuleczkach zawarte jest wszystko to, co niezbędne jest dla prawidłowego rozwoju człowieka. W codziennym stosowaniu, nie tylko pozwala zachować zdrowy układ pokarmowy, ale i dobrą kondycję całego organizmu. Dodatkowo wspomaga cerę, zachowując jej młody wygląd.

Pyłek kwiatowy zawiera w sobie niezliczoną ilość witamin, węglowodanów, protein, enzymów oraz składników mineralnych. Szczególnie witamin z grup A, B, E oraz P, lipidy, kwas pantotenowy, biotynę, sole mineralne oraz substancje aktywne biologicznie. Co ciekawe, wspomaga również koncentrację, dlatego zalecany jest, szczególnie dla osób uczących się. Pyłek kwiatowy pomaga przywrócić siły po intensywnym wysiłku fizycznym i usprawnia funkcje umysłowe, takie jak: pamięć, uczenie się, myślenie, rozumienie, koncentracja.

Niepozorny o szeregu właściwości

Pyłek kwiatowy ma niebagatelne znaczenie w codziennej diecie. Stosować go można, jako uzupełnienie dziennych dawek pokarmowych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym dla podniesienia odporności organizmu. Do innych właściwości, tego nieocenionego specyfiku, należą:

  • stosowany jako odzywka wyrównuje poziom witamin i minerałów,
  • posiada właściwości przeciwzapalne, antybiotyczne, odtruwające,
  • obniża poziom tłuszczów we krwi,
  • osłania florę bakteryjną jelit,
  • poprawia kondycję fizyczną i psychiczną,
  • wpływa na wzrost hemoglobiny i czerwonych krwinek.

Pyłek kwiatowy stanie się niezastąpionym produktem w Twojej kuchni, bez którego niewątpliwie nie będziesz mógł wyobrazić sobie codziennej diety. Zakupując pyłek kwiatowy w naszym sklepie, robisz ważny krok ku zdrowiu i dobremu samopoczuciu Twoim i Twoich bliskich.

Udostępnij wpis

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email

Zobacz inne wpisy

Miód Wielokwiatowy płynny 0,5kg
Wpisy

Miód wielokwiatowy

Nieoceniony miód wielokwiatowy Prawdziwy bukiet smaków, czyli miód wielokwiatowy pełen drobnoziarnistej, gęstej słodyczy. Nieoceniony w kuchni, króluje jako dodatek do herbat, śniadań, przekąsek czy wypieków.

Przeczytaj »
Wpisy

Zastosowanie pyłku kwiatowego

Pyłek kwiatowy to produkt, który jest źródłem bogatym w składniki odżywcze, zatem ma szerokie zastosowanie w medycynie i kosmetologii. Zbierany i przetwarzany przez pszczoły, a następnie

Przeczytaj »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *