Odpowiedni ul – każdy ma swój

Po podjęciu decyzji o zakładaniu własnej pasieki należy zająć kupnem uli oraz potrzebnego wyposażenia. W tym celu dobrze jest porównać oferty kilku producentów aby wybrać tą, najbardziej korzystną dla kieszeni oraz stylu prowadzenia własnej pasieki. Należy również pamiętać o zakupie odpowiedniego stroju chroniącego ciało i twarz przed owadami. Dla początkujących pszczelarzy poleca się zakup dwóch uli na start aby wdrożyć się w ich hodowlę i stopniowo ją poszerzać w przypadku pragnienia posiadania dużej pasieki. Ważne jest jednak żeby najpierw dobrze poznać zachowania pszczół i zdobyć doświadczenie odnośnie sprawowania opieki nad nimi.

Udostępnij wpis

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email

Zobacz inne wpisy

Miód Wielokwiatowy płynny 0,5kg
Wpisy

Miód wielokwiatowy

Nieoceniony miód wielokwiatowy Prawdziwy bukiet smaków, czyli miód wielokwiatowy pełen drobnoziarnistej, gęstej słodyczy. Nieoceniony w kuchni, króluje jako dodatek do herbat, śniadań, przekąsek czy wypieków.

Przeczytaj »

Miód rzepakowy z cynamonem

Własna pasieka Nie dla każdego przeznaczona jest własna pasieka i zostanie pszczelarzem. Utrzymanie hodowli to dość wymagający i czasochłonny proces. Podczas zakładania pasieki należy dobrze

Przeczytaj »

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top